1 - 7 Mart Deprem Haftası Okul Deprem Tatbikatımızdan . .
Sık sık deprem gerçeği ile yüzleşen ülkemizde her yıl 1-7 Mart arası, deprem bilincinin oluşturulması ve depremlere karşı hazırlıklı olunması amacıyla "Deprem Haftası" olarak anılmaktadır
Bu kapsamda, 1-7 Mart Deprem Haftası'nda okulumuzda, Afete Hazırlık Kulübümüz tarafından personel tahliye tatbikatı yapılması, tatbikatta personel ve öğrencilere can ve mal kaybının en aza indirilmesi için alınan/alınacak tedbirlerin anlatılması deprem ve yangın konularında eğitim verilmesi okul ve dersliklerin planlı bir şekilde boşaltılarak, önceden belirlenen acil toplanma bölgelerinde toplanılması ve sürecin değerlendirilmesi planlanmıştır.
Öğrencilerimize temel afet bilincinin kazandırılması ve afet öncesi hazırlık konularında, Afete Hazırlık Kulübümüz önderliğinde tatbikat gerçekleştirilmiş ve tatbikat sonunda kısa bir bilgilendirme yapılmıştır
Haberin devamını okumak için buraya tıklayınız.
Yalova Çiftlikköy Aksa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Haberleri, Yalova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Haberleri, Yalova Çiftlikköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Haberleri, Yalova Okulları, Yalova Çiftlikköy Okulları, Yalova Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Yalova Çiftlikköy Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri
![Resimsiz](/images/no-avatar.png)