v. 1.sınıf ve Ana Sınıfı kayıtlarımız Öğretmenler Kurulu Kararına göre tercih sistemi uygulanacaktır.
v. Tercih Formları 05/07/2021 tarihi ile 20/08/2021 tarihleri arasında okul idaresinden alınarak doldurulacaktır.
v. Tercih formunda 5 öğretmen tercih yapılacak.
v. Bir öğretmene tercihle 20 öğrenci verilecek, fazlası kura ile belirlenecektir.
v. Öğrenci sınıflarının belirlenmesi başvuru tarih ve saatine göre değil, 1.tercih sayısı öğretmen kontenjanını aşması durumunda kura ile 1.2.ve 3.tercihlere yerleştirilecektir.
v. Tercihlere göre öğrencilerin yerleştirilmesinden sonra formu doldurmayan öğrenciler kura ile kız erkek dengesi ve sınıf kontenjanları göz önünde bulundurularak kura ile yerleştirilecektir.