2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı Sebebi İle Öğrencilerimizden Görüntüler
2021 yılı, Türk dili ve kültürünün en önemli şahsiyetlerinden Yunus Emre'nin vefatının 700. yıl dönümü olması münasebetiyle UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alındı. 30 Ocak 2021 tarihli Resmî Gazete'de yayımlanan Genelge ile 2021 yılı Cumhurbaşkanlığımız tarafından "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" olarak ilan edilmiştir. Bu kapsamda "Dünya Dili Türkçe" adıyla yurt içinde ve dışında etkinlikler düzenlenmesine karar verilmiştir. Düzenlenecek etkinliklerin Kültür ve Turizm Bakanlığının koordinasyonuyla yürütüleceği duyurulmuştur.
Bu sebeple okulumuz Beden Eğitimi Öğretmeni Refik DEMİRBOLAT da okulumuz öğrencileriyle yapmış olduğu etkinliklerle katkıda bulunmuştur.
Türkçemizin medeniyet dili kimliğiyle bir kez daha dünyaya duyurulmasına vesile olacak "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" hayırlı olsun.
Video haberi görüntülemek için buraya tıklayınız.
Karaman Ayrancı Ayrancı Ortaokulu
Ortaokul Haberleri, Karaman Ortaokul Haberleri, Karaman Ayrancı Ortaokul Haberleri, Ortaokul Videoları, Karaman Ortaokul Videoları, Karaman Ayrancı Ortaokul Videoları, Karaman Okulları, Karaman Ayrancı Okulları, Karaman Ortaokulları, Karaman Ayrancı Ortaokulları
![Resimsiz](/images/no-avatar.png)