3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Birleşmiş Milletler tarafından engellilerin toplumsal yaşama tam ve diğer bireylerle eşit katılım sağlanmalarına ilişkin çalışmalar yürütülmüştür. Bu kapsamda engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için 3 Aralık, 'Uluslararası Engelliler Günü' olarak ilan edilmiştir. Ülkemizde de çeşitli etkinlikler düzenlenerek eğitim, sağlık, çalışma hayatı gibi alanlarda fırsat eşitliği sağlanması ve farklılıklara saygı gösterilmesi, mekânsal erişim yanında teknoloji ve bilgiye erişimin bu bireyler için ne kadar önemli olduğuna dikkat çekilerek toplumsal farkındalık oluşturulması amaçlanmıştır. Bu kapsamda öğrencilerimizle bugünün önemini anlatan videolar seyrettik.Bu anlamlı gün ile ilgili öğrencilerimize bilgiler verdik.
Haberin devamını okumak için buraya tıklayınız.
Balıkesir Gömeç Hacıhüseyinler Ortaokulu
Ortaokul Haberleri, Balıkesir Ortaokul Haberleri, Balıkesir Gömeç Ortaokul Haberleri, Balıkesir Okulları, Balıkesir Gömeç Okulları, Balıkesir Ortaokulları, Balıkesir Gömeç Ortaokulları
![Resimsiz](/images/no-avatar.png)