40 Hadis Yarışması
Haftalardır devam eden çalışmalar kapsamında okulumuzda 40 Hadis yarışması düzenlenmiştir. Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünün İmam Hatip Okullarında düzenlediği projeyi Okulumuz Müdür Yardımcısı Musa ÇAKAR, okulumuz Din Kültürü Öğretmenlerine aktarmış olup proje de öğretmenlerimiz tarafından yürütülmüştür
Hadis ve sünnetin önemi
Okulumuzun Müdür Yardımcısı Musa ÇAKAR tarafından öğrencilere İslam´ın temel kaynaklarından olan hadis ve sünnetin önemini kavratmak, hadis metinlerini okuma ve anlama yeteneği kazandırarak güncel olaylar ışığında hadisleri doğru yorumlamalarına yardımcı olmak, ahlâkî değerleri kazandırmak ve bu değerlerin oluşmasında hadislerin rolünü fark ettirmek amacıyla düzenlendi. Yarışmada öğrencilerin mesleki bilgi, beceri ve yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlayarak özgüven kazandırılması da amaçlandı.
Hitabet ve mimikler etkili oldu.
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü´nün 40 Hadis Etkinlik Yarışmaları´ndaki hadislerden sorumlu tutuldular. Sözlü bilgi yarışması şeklinde düzenlenen yarışmada öğrenciler, hadislerin hem Arapça hem de Türkçe metinlerini okudular. Yarışmada öğrenciler, doğru okuma, mimikler, vurgulu okuma, hitabet ve seri okuma ölçütleri dikkate alınarak değerlendirme yapıldı. Yarışmayı 7 /A İmam Hatip sınıfından Zeynep AKGUL kazanmıştır. Kaybedeninde kazandığı bu yarışmaya yoğun ilgi olmuştu. Yarışmayı katılan herkese teşekkür ederiz. Ayrıca yarışmayı düzenleyen Din Kültürü Öğretmenlerimiz Habibe DURSUN, Muhammed DEDEOĞLU ve Hacere YILMAZ hocalarımıza teşekkür ederiz.
Haberin devamını okumak için buraya tıklayınız.