Alan Tanıtım Çalışmalarımızdan. .
AKSA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı 9.sınıflara yönelik alan tanıtım programı okulumuzda mevcut bulunan 4 alan üzerinden alan şeflerimiz ve alan öğretmenlerimiz tarafından gerçekleştirilmiştir.
Tanıtım süresince Kimya Teknolojisi Alanı, Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı, Tekstil Teknolojisi Alanı ve Bilişim Teknolojisi Alanı ile ilgili bilgilendirme yapılmış, alan öğretmenleri tanıtılmış; alan ve dal dersleri, sektör ve çalışma alanları, ilgili üniversite bölümleri ve meslek lisesi avantajları hakkında bilgi verilmiştir.
Tanıtım süresince laboratuvarlar ve atölyeler öğrencilere gösterilmiş, kullanılan malzeme ve cihazlar temel özellikleri ile tanıtılarak ders içeriklerinde yapılacak olan uygulamalar hakkında bilgi verilmiştir.
Öğrencilerin soruları cevaplanarak ilgi duydukları ve sevdikleri alanda eğitim görmeleri konusunda yönlendirme yapılmıştır.
Haberin devamını okumak için buraya tıklayınız.
Yalova Çiftlikköy Aksa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Haberleri, Yalova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Haberleri, Yalova Çiftlikköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Haberleri, Yalova Okulları, Yalova Çiftlikköy Okulları, Yalova Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Yalova Çiftlikköy Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri
![Resimsiz](/images/no-avatar.png)