Codeweek Kodlama Haftası Etkinliklerimizi Tamamladık
Kod Haftası (Codeweek) etkinlikleri 9-24 Ekim tarihleri arasında erken yaşlardan itibaren çocukların kodlama becerisini geliştirmek için yapılan çalışmalardan biridir. Kod Haftası, 2018 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığımız ile Avrupa Okul Ağı (European Schoolnet) tarafından ortak yürütülmektedir. 80'den fazla ülkede aktif olarak devam eden, Kod Haftasının amacı kodlama ve programlamaya dair farkındalığın arttırılması, birlikte çalışmanın teşvik edilmesi ve kodlama kültürünün yaygınlaştırılmasıdır.
Codeweek Haftası okulumuzda da çeşitli kodlama etkinlikleri ile tamamlandı. Okulumuzda yürütülen Kültürüm ve Ben eTwinning Projesi kapsamında 2-B sınıfı ve 4-D sınıfı öğrencilerimiz öğretmenleri Zahide Demet ARI ve Mustafa KAYA'nın koordinesinde kodlama etkinliklerini tamamlayarak sertifikalarını aldılar. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.
Haberin devamını okumak için buraya tıklayınız.
Karaman Merkez Mehmet Çavaş İlkokulu
İlkokul Haberleri, Karaman İlkokul Haberleri, Karaman Merkez İlkokul Haberleri, Karaman Okulları, Karaman Merkez Okulları, Karaman İlkokulları, Karaman Merkez İlkokulları
![Resimsiz](/images/no-avatar.png)