Cumhuriyetimiz 100 Yaşında
Yıl 1923, Anayurdun kalbi Ankara’da atıyor. Önde Mustafa Kemal ATATÜRK ardında yüce Türk Milleti… Ellerde al bayraklar ve dillerde tek bir söz anlam buluyor “Ya istiklal, ya ölüm!”.
Yüzyıllarca milletimize vatan olmuş ve şehitlerimizin kanı ile sulanmış bu şanlı topraklarda uğruna nice evlatların feda edildiği bir sevda şahlanıyor. Karanlıklar aydınlığa, aydınlıklar çağdaşlığa çıkıyor. İşte o gün 29 Ekim. Bir ışık yükseliyor, Cumhuriyetimiz ilan ediliyor.
İstiklal Savaşı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Yüce Türk Milleti sayesinde büyük bir zaferle sonuçlanmuştır. Nihayetinde vatanın birliği ve bütünlüğü sağlanıp her karış toprağımızda bahar çiçekleri açmıştır. Unutmayalım ki 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyetimiz bizlere verilmiş en büyük armağandır. Değerli Öğretmen arkadaşlarım ve sevgili öğrenciler. En zor şartların hakim olduğu o günlerde küllerinden doğan bu vatanı korumak ,yüceltmek ve çağdaş uygarlık seviyesinde devam ettirmek yalnızca bizlerin elindedir. Cumhuriyet yüksek ahlaki niteliklere dayanan irade ve fazilettir.Bulunmaz bir nimettir. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi Cumhuriyetimiz var oldukça egemenlik kayıtsız şartsız milletin olacaktır.
GÜÇLÜ ADIMLARLA YÜRÜDÜK
Video haberi görüntülemek için buraya tıklayınız.
Zonguldak Kozlu Sivriler Şehit Engin Aydın Ortaokulu
Ortaokul Haberleri, Zonguldak Ortaokul Haberleri, Zonguldak Kozlu Ortaokul Haberleri, Ortaokul Videoları, Zonguldak Ortaokul Videoları, Zonguldak Kozlu Ortaokul Videoları, Zonguldak Okulları, Zonguldak Kozlu Okulları, Zonguldak Ortaokulları, Zonguldak Kozlu Ortaokulları
![Resimsiz](/images/no-avatar.png)