Cumhuriyetimizin 100. Yılı Çoşkuyla Kutlandı
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümü kutlamaları, 28 Ekim Cumartesi günü Hükümet Konağı Atatürk Anıtı'na Çelenk Sunma Töreni ile başladı. Hükümet konağı önünde gerçekleştirilen törene; İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Burak BOZKURT , İlçe Belediye Başkanı Sayın Necmettin CORUK , İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Zakir ALMA ,İlçe Jandarma Komutanı Sayın Ali DURAN, İlçe Emniyet Amiri Sayın Adem IŞIK , protokol üyeleri, okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katılım sağladı. İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Burak BOZKURT ve İlçe Belediye Başkanı Necmettin CORUK tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın coşkuyla söylenmesinin ardından tören sona erdi.
29 Ekim 2023 Pazar Günü Saat 10:00' da İlçe merkez okullarının katılımları ile Jandarma ve Sulusaray Çok Programlı Anadolu Lisesi bando takımı önclüğünde İlçe Kaymakamlığı Önünden Sulusaray Kapalı Spor Salonuna kadar Cumhuriyet yürüyüşü yapıldı. Ardından saat 11:00 'da Sulusaray kaplı spor salonunda İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Burak BOZKURT , Belediye Başkanı Sayın Necmettin CORUK, değerli protokol üyeleri , öğrenciler ve Sulusaray halkının katılımıyla törene ; 1 dk saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunması ile başlandı. Sulusaray İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Burak Bozkurt günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yaptı. Tören 100. Yıl yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülerin verilmesi, şiirler , müzikli gösteriler ve halk oyunları ile devam etti. Tören Bitiminde Kapalı Spor Salonunda İlçe Okullarımızın katılımıyla gerçekleştirilen " Yaşasın Cumhuriyet " konulu sergisi ile sona erdi.
Haberin devamını okumak için buraya tıklayınız.
Tokat Sulusaray 15 Temmuz Şehit Mehmet Güder İmam Hatip Ortaokulu
İmam Hatip Ortaokulu Haberleri, Tokat İmam Hatip Ortaokulu Haberleri, Tokat Sulusaray İmam Hatip Ortaokulu Haberleri, Tokat Okulları, Tokat Sulusaray Okulları, Tokat İmam Hatip Ortaokulları, Tokat Sulusaray İmam Hatip Ortaokulları
![Resimsiz](/images/no-avatar.png)