Karabağlar İlçe Sağlık Müdürlüğü Tarafından Akran Zorbalığı Bilgilendirme Semineri Verildi
Yapılan seminerde öğrencilerin, akran zorbalığı kavramını tanımlamalarını ,öğrencilerin, akran zorbalığı olan ve olmayan davranışları ayırt edebilmeleri, bir akran zorbalığı durumunda karşılaşılabilecek uç farklı rolün farkına varmaları, akran zorbalığına maruz kalan bir öğrenci ile empati kurabilmeleri, akran zorbalığında izleyici ile empati kurabilmeleri, akran zorbalığına maruz kalan öğrencilerin, zorbalık ile nasıl baş edebileceğini bilmeleri, akran zorbalığına tanık olan izleyicilerin, zorba davranışa maruz kalan öğrenciye nasıl yardım edebileceklerini bilmeleri, akran zorbalığı davranışı gösteren öğrencilerin, yapması gereken zorbalık içermeyen davranışların farkına varmalarının sağlandığı seminer için Karabağlar İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlilerine Bozyaka Mevlana İmam Hatip Ortaokulu ailesi olarak teşekkür ederiz.
Haberin devamını okumak için buraya tıklayınız.