Kmü Spor Bilimleri Fakültesi Tübitak Projesini Yürütmek İçin Okulumuzu Tercih Etti
Projenin Hedefleri: Bu projede hareket yoluyla beynin dinamiklerini ve bilişsel gelişimini Move sanal gerçeklik yöntemi ile oluşturulan egzersiz programı ve belirli bir plan doğrultusunda planlanan egzersiz ile incelenecektir. Move sanal gerçeklik yöntemi kullanılarak Biyolojik yapıya bağlı olarak ve biyolojik sinir sisteminin çalışma şeklinin geliştirlmesi hedeflenmektedir. Öğrencilerin yaratıcılık ve bilişsel performanslarını artırmayı hedeflemektedir. Öğrencilerin düşünme hızını, karar verme ve reaksiyon düzeylerini artırmayı hedeflemektedir. Bu egzersiz programı kullanılarak Beynin haritalanması sağlanacak olup, duyu nöron fonksiyonu, nöron sistemi ve kas fonksiyonu arasındaki koordinasyonu sağlanarak Beyin haritalanması tekniği ile bireylerin bilişsel etkileşim ve psikomotor becerilerin algılanması, öğrenilmesi ve geliştirilmesini hedeflemektedir.
Haberin devamını okumak için buraya tıklayınız.
Karaman Merkez İmaret Ortaokulu
Ortaokul Haberleri, Karaman Ortaokul Haberleri, Karaman Merkez Ortaokul Haberleri, Karaman Okulları, Karaman Merkez Okulları, Karaman Ortaokulları, Karaman Merkez Ortaokulları
![Resimsiz](/images/no-avatar.png)