"Kültürümü Tanıyorum" Projesi
Coğrafya öğretmenimiz Tülay ÖZLÜ danışmanlığında yürütülen öğrencilerimiz Aziz TOPDEMİR, Sultan KILIÇ , Hilal ŞIK ve Gülcan GÖK tarafından Diyarbakır kültürünün tanıtılması adına yapılan inceleme projemiz.
PROJE ADI : Kültürümü Tanıyorum
PROJE TÜRÜ : Tasarım
PROJE ALANI : Kültürel Miras
PROJE NO : 21
Okulumuzda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında yapılacak olan bilim şenliği için hazırlanan 'Kültürümü Tanıyorum 'adlı araştırma projemizi Coğrafya öğretmenimiz Tülay ÖZLÜ danışmanlığında yürüten öğrencilerimiz Aziz TOPDEMİR, Sultan KILIÇ, Hilal ŞIK ve Gülcan GÖK Diyarbakır Sur ve çevresindeki dokuz bin yıllık tarihe sahip olan alanın turizme kazandırılması ve tanıtılması için yaptıkları inceleme sonucunu okul sitemiz aracılığı ile paylaştılar. Dağ kapı alanı bir bütün olarak ele alınıp Kültür Havuzu olarak değerlendirilerek Diyarbakır ilininkültürelvemimarivarlıklarafarkındalığınartırılması amaçlanmaktadır. Öğrencilerimiz ve yakınçevretarafındanbileazbilinenbueserlerin öğrencilerimizle gezilerek tanıtım fotoğraflarının çekilmesi, eserler hakkında doğru bilgiler elde edilerek kültürel değerleri tanımaları amaçlanmıştır.
DİYARBAKIR KALESİ VE SURLARI:
Haberin devamını okumak için buraya tıklayınız.
Diyarbakır Hani Gürbüz Çok Programlı Anadolu Lisesi
Çok Programlı Anadolu Lisesi Haberleri, Diyarbakır Çok Programlı Anadolu Lisesi Haberleri, Diyarbakır Hani Çok Programlı Anadolu Lisesi Haberleri, Diyarbakır Okulları, Diyarbakır Hani Okulları, Diyarbakır Çok Programlı Anadolu Liseleri, Diyarbakır Hani Çok Programlı Anadolu Liseleri
![Resimsiz](/images/no-avatar.png)