Okulumuzda Deprem Tatbikatı Yapıldı.
Ülkemizde depremler başta olmak üzere birçok doğal afet yaşanmaktadır. Ülkemizi derinden etkileyen Kahramanmaraş Depremi bu gerçeği bir kez daha gözler önüne serdi. Bu kapsamda 1-7 Mart Deprem Haftasında deprem anında ve sonrasında neler yapılması gerektiği ile ilgili öğrencilerimizi ve diğer personellerimizi bilinçlendirmek ve depremler ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla kurumumuzda 7 Mart Salı günü saat 11.45'te deprem tatbikatı yapılmıştır. Tatbikatta öğrencilerimize ve diğer personellerimize depremlerde çok önemli olan hayati bazı bilgiler (çök-kapan-tutun, hızlı ve güvenli tahliye, psikososyal destek vb.) aktarılmış olup eksiklikler de tespit edilmiştir.
Haberin devamını okumak için buraya tıklayınız.
Bitlis Merkez Kireçtaşı Köyü Ortaokulu
Ortaokul Haberleri, Bitlis Ortaokul Haberleri, Bitlis Merkez Ortaokul Haberleri, Bitlis Okulları, Bitlis Merkez Okulları, Bitlis Ortaokulları, Bitlis Merkez Ortaokulları
Yayın Tarihi: 10.03.2023