Okulumuzda E - Twinnig Doğaya Dönüş Projesi Çalışmaları Sürdürülmektedir.
Okulumuzda e-Twinnig Doğaya Dönüş Projesi çalışmaları sürdürülmektedir.
Proje STEAM çalışmaları doğrultusunda öğrencilerimizin çevrelerinde gördükleri problemleri tespit etmeleri ve bu problemlere STEAM temelli çözüm üretmelerini amaçlarken doğa ve ekolojik okur yazarlık eğitimini de kapsamaktadır.
Kuruculuğunu okulumuz Anasınıfı öğretmeni Şerife Uçkun'un yaptığı DOĞAYA DÖNÜŞ projesi Uzaktan eğitim sürecinde de devam etmiştir.
"Doğaya Dönüş" projesinin hedef kitlesi 4-11 yaşlarını kapsayan okul öncesi ve ilkokul kurumlarına devam eden çocuklardır. Proje STEAM çalışmaları doğrultusunda öğrencilerimizin çevrelerinde gördükleri problemleri tespit etmeleri ve bu problemlere STEAM temelli çözüm üretmelerini amaçlarken doğa ve ekolojik okur yazarlık eğitimini de kapsamaktadır. Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan doğanın güzelliklerini çocuklarımızın deneyimleyerek keşfetmelerini istiyoruz. Doğayı korumanın ve geri dönüşümün önemini kavramaları desteklenmiştir. Çocukların sadece tüketici olmalarının değil aynı zamanda doğal yollarla üretim ve geri dönüşüm yapabilmelerinin teşvik edilmesi; çevresel sürdürülebilirlik açısından doğaya duyarlı bireylerin yetiştirilmesi amaçlanmıştır.
Proje ortakları:
Şerife Uçkun |
Cumhuriyet Nihat Arslan İlkokulu /KARAMAN |
Elif TUNGA |
Aktoprak Zeugma Anaokulu/GAZİANTEP |
Zehra BULUT ÜNALAN |
Yunus Emre İlkokulu/BİNGÖL-GENÇ |
Kübra ARSLAN |
Sarıt İlkokulu/GAZİANTEP-ŞAHİNBEY |
Damla ÇİFTÇİ |
Kültür Anaokulu/ Merkez- BATMAN |
Neslihan KARAGEÇEN |
Kahramanmaraş Anaokulu/Kahramanmaraş |
Haberin devamını okumak için buraya tıklayınız.
Karaman Merkez Cumhuriyet Nihat Arslan İlkokulu
İlkokul Haberleri, Karaman İlkokul Haberleri, Karaman Merkez İlkokul Haberleri, Karaman Okulları, Karaman Merkez Okulları, Karaman İlkokulları, Karaman Merkez İlkokulları
![Resimsiz](/images/no-avatar.png)