Okulumuzda Empati ve Farkındalık Eğitimi
Okulumuzda "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" ile ilgili empati ve farkındalık eğitimi etkinlikleri düzenlendi.
Öğrencilerimizin engelli bireylere karşı bakış açısını değiştirmek ve engelli bir bireyin yaşadığı duyguları öğrencilere yaşatmak amacıyla okulumuzda empati ve farkındalık eğitimleri düzenlendi. Etkinlikte öğrencilerimiz; tekerlekli sandalyeler ile okul koridorunda çeşitli görevleri yerine getirdiler, gözleri kapalı halde yürüdüler, ters elleriyle tahtaya yazdılar ve bardağa su kattılar, koltuk değnekleriyle yürüyüp merdivenden çıktılar. Yaşadıkları duyguları okul panosunda paylaşan öğrencilerimiz engelli bir birey olmanın zorluklarını fark ettiler.
Haberin devamını okumak için buraya tıklayınız.
Karaman Merkez Durmuş Ali Gülcan Ortaokulu
Ortaokul Haberleri, Karaman Ortaokul Haberleri, Karaman Merkez Ortaokul Haberleri, Karaman Okulları, Karaman Merkez Okulları, Karaman Ortaokulları, Karaman Merkez Ortaokulları
Yayın Tarihi: 24.12.2018
![Resimsiz](/images/no-avatar.png)