Okulumuzda Kût - Ül Amare Zaferi Anlatıldı.
Çorum Fatih Anadolu lisesinde Kut’ül Amare zaferinin 100.yıldönümü dolayısıyla 11.ve 12.sınıf öğrencilerine yönelik Hitit Üniversitesi Çorum Fen edebiyat fakültesi Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa BAKAN tarafından konferans düzenlendi.
Çorum Fatih Anadolu lisesinde Kut’ül Amare zaferinin 100.yıldönümü dolayısıyla 11.ve 12.sınıf öğrencilerine yönelik Hitit Üniversitesi Çorum Fen edebiyat fakültesi Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa BAKAN tarafından konferans düzenlendi.
Yrd. Doç. Dr. Mustafa BAKAN; kut’ül amare zaferinin Türk tarihi açısından önemli olduğunu belirterek, Birinci Dünya Savaşı´nda kazandığımız en önemli zaferlerden birisi olduğunu İngilizlerin prestijini sarstığını ve ağır kayıp verdiklerini ifade etti. İngilizleri ağır yenilgiye uğratan zaferin büyük komutanı Halil Paşa’ya 1934 yılında Soyadı Kanunu´nun çıkmasından sonra Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından KUT soyadını verildiğine değindi.
Ayrıca Yrd. Doç. Dr. Mustafa BAKAN yeni bir dünya düzeninde Türkler ve Müslümanların lehine son derece önemli gelişmelerin olduğunu gözlemleyen batı dünyasının panik halinde olduğunu bu panikle bilinen terör örgütlerini büyütüp İslam dünyasına problem çıkarmaktan çekinmemekte olduğunu gençlerin bu bakımdan uyanık olması gerektiğini ve vatanına milletine sahip çıkmasını önerdi.
Okul Müdürü Şükrü Eyyüp KAPLAN tarafından plaket takdimiyle konferans sona erdi.
Haberin devamını okumak için buraya tıklayınız.
Çorum Merkez Fatih Anadolu Lisesi
Anadolu Lisesi Haberleri, Çorum Anadolu Lisesi Haberleri, Çorum Merkez Anadolu Lisesi Haberleri, Çorum Okulları, Çorum Merkez Okulları, Çorum Anadolu Liseleri, Çorum Merkez Anadolu Liseleri
![Resimsiz](/images/no-avatar.png)