Okulumuzda Öğrencilerimizce Hazırlanan Mevlid Kandili Programı Gerçekleştirdik
OKULUMUZDA ÖĞRENCİLERİMİZCE HAZIRLANAN MEVLİD KANDİLİ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRDİK.ÖĞRENCİLERİMİZİN HAZIRLADIĞI PANOLARDAN PANO YARIŞMASI KAPSAMINDA BİRİNCİ OLAN PANOYU SEÇTİK VE ÖĞRENCİLERİMİZİ ÖDÜLLENDİRDİK.
Mevlit ;Mevlid, doğum zamanı demektir. Mevlid gecesi, Rebiul-evvel ayının 11. ve 12. günleri arasındaki gecedir.
Peygamber efendimizin doğum günü, bütün Müslümanların bayramıdır
İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük peygamber, bizim Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.) 571 yılında Kameri aylardan Rebiü´l-evvel ayının 12. gecesi doğmuştur. Bu mübarek geceye "Mevlid Kandili" denir. Okulumuz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin hazırladığı program vesilesiyle tüm İslam âleminin Mevlit Kandili'ni kutlarız.
Haberin devamını okumak için buraya tıklayınız.
Karaman Merkez Makbule Orman Ortaokulu
Ortaokul Haberleri, Karaman Ortaokul Haberleri, Karaman Merkez Ortaokul Haberleri, Karaman Okulları, Karaman Merkez Okulları, Karaman Ortaokulları, Karaman Merkez Ortaokulları
![Resimsiz](/images/no-avatar.png)