Sıfır Atık Yarışmaları - İstiridye Mantarı Projesi
Yarışma kapsamında "Atıktan Sanata İleri Dönüşüm" , "Sıfır Atık Projeleri" ve "İyi Uygulama Yapan Okul" olmak üzere üç farklı kategoride yarışmaya katıldık. "Atıktan Sanata İleri Dönüşüm" ve "Sıfır Atık Projeleri" başlıklı yarışmalarda birinci olan öğrencilere dizüstü bilgisayar, ikincilere elektrikli bisiklet ve üçüncü olanlara tablet hediye edilecek. "İyi Uygulama Yapan Okul" kategorisinde ise birincilik ödülü olarak "çevre beratı" takdim edilecek.
Sıfır Atık Yarışması kapsamında mobilya bölümümüzün atık talaşları işe öğrenci ve öğretmenlerimizin getirdiği atık pet şişelerle istiridye mantarı projesi geliştirdik.
Mantarlarımız 40-50 gün sonra çıkmaya başlayacak. Bu süreçte projeyi yürüten ve bu güzel fikri ortaya koyan Gamze Kayhan hocamıza yardımlarını esirgemeyen Dilek Yılmaz hocamıza ve büyük çaba gösteren Hasan Şimşek ve Ömer Sarıerikli hocamıza tabii ki bu sürece ortak olan değerli öğrencilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ederiz. Mantarlarımızı dört gözle bekliyoruz.
Haberin devamını okumak için buraya tıklayınız.
Şanlıurfa Akçakale Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Haberleri, Şanlıurfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Haberleri, Şanlıurfa Akçakale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Haberleri, Şanlıurfa Okulları, Şanlıurfa Akçakale Okulları, Şanlıurfa Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Şanlıurfa Akçakale Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri
![Resimsiz](/images/no-avatar.png)