Sınav Sistemi Hakkında Bilgilendirme
Okulumuzca sene başında 12.sınıf öğrencilerine yönelik kurulan komisyonda yer alan Okul Rehber Öğretmeni Sena Şahin,Matematik Öğretmeni Büşra Çelik,Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Meltem Yılmaz tarafından öğrencilerimize YKS öncesinde motivasyonlarını artırmak için okul içerisinde seminer düzenlendi. Üniversite sınavının genel ilkeleri, TYT ve AYT'de yer alan testler, soru sayıları, süresi, puan türleri, testlerin ağırlıkları, alanlara göre bölümler ile ilgili bilgi verildi. Ayrıca sınava etkili hazırlanma ile ilgili bilgiler vererek zamanı etkili kullanma, test teknikleri üzerinde duruldu.TYT'de sınav sırasında zamanın iyi kullanılmasının önemli olduğunun üzerinde duran Sena Şahin öğrencilere bir soru üzerinde çok zaman kaybetmemelerini, tüm soruları görmelerinin önemini hatırlattı. Deneme sınavlarının kendilerini değerlendirmek açısından çok önemli olduğunu vurgulayan öğretmenimiz , ayrıca sınav öncesinde deneme sınavlarında özellikle TYT'de hangi testten başlanılacağı gibi konuların belirlenmiş olması ve sınav sırasında da bunun uygulanmasının başarıyı arttırmada etkili olduğunu yaklaşan sınav sürecinde tekrar vurguladı.
Haberin devamını okumak için buraya tıklayınız.
Tokat Pazar Pazar Üzümören Selçuk Çok Programlı Anadolu Lisesi
Çok Programlı Anadolu Lisesi Haberleri, Tokat Çok Programlı Anadolu Lisesi Haberleri, Tokat Pazar Çok Programlı Anadolu Lisesi Haberleri, Tokat Okulları, Tokat Pazar Okulları, Tokat Çok Programlı Anadolu Liseleri, Tokat Pazar Çok Programlı Anadolu Liseleri
![Resimsiz](/images/no-avatar.png)