"Ülkemi Seslendiriyorum" Projemiz
Matematik öğretmenimiz Tuba Başak GÜNGÖRMÜŞ danışmanlığında yürüten öğrencilerimiz Nesibe ÇELİKER, Meryem KAYA ve Şüheda YILDIZ tarafından seslendirilen projemiz.
Dosyayı indirmek için tıklayınız: meb_iys_dosyalar/21/09/758741/dosyalar/2022_04/30125720_Ulkemi-Seslendiriyorum.pptx
Not: Ses dosyalarını açılmıyor ise aşağıdaki bağlantılarda bulunan dosyaları bilgisayarınıza indiriniz.
PROJE ADI : Ülkemi Seslendiriyorum
PROJE TÜRÜ :Tasarım
PROJE ALANI : Görsel ve İşitsel Sanatlar
PROJE NO : 22
Okulumuzda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında yapılacak olan bilim şenliği için hazırlanan 'Ülkemi Seslendiriyorum 'adlı araştırma projemizi Matemetik öğretmenimiz Tuba Başak GÜNGÖRMÜŞ danışmanlığında yürüten öğrencilerimiz Nesibe ÇELİKER, Meryem KAYA ve Şüheda YILDIZ aynı anda görsel ve işitsel tasarım sayesinde , ülkemizdeki bütün şehirlerin coğrafi özelliklerini gelir kaynaklarını o yöreye ait tarım ürünlerini ve buna benzer özellikleri haritada şehrin yerini görüp harita üzerinde hangi şehri seçerseniz onun hakkında sesli bilgiler edinebilecekleri tasarım projelerini okul sitemiz aracılığı ile paylaştılar.
Bu proje ile ülkemizdeki şehirlerin coğrafi özelliklerini , gelir kaynaklarını ,tarihi mekanlarını o yörede üretilen ürünleri ve buna benzer özelliklerini Türkiye haritası üzerinde hem şehrin konumu görülecek hem de işitsel anlatım yolu ile sergilenerek öğrencilerimizde kalıcı öğrenme sağlanması hedeflenmektedir.
Haberin devamını okumak için buraya tıklayınız.
Diyarbakır Hani Gürbüz Çok Programlı Anadolu Lisesi
Çok Programlı Anadolu Lisesi Haberleri, Diyarbakır Çok Programlı Anadolu Lisesi Haberleri, Diyarbakır Hani Çok Programlı Anadolu Lisesi Haberleri, Diyarbakır Okulları, Diyarbakır Hani Okulları, Diyarbakır Çok Programlı Anadolu Liseleri, Diyarbakır Hani Çok Programlı Anadolu Liseleri
![Resimsiz](/images/no-avatar.png)