Yunus Özümüz Türkçe Sözümüz
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın imzasıyla 2021 yılının "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" olarak kutlanmasına ilişkin Genelge yayımlandı.
2021 yılı, Türk dili ve kültürünün en önemli şahsiyetlerinden Yunus Emre'nin vefatının 700. yıl dönümü olması münasebetiyle UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alındı.
30 Ocak 2021 tarihli Resmî Gazete'de yayımlanan Genelge ile 2021 yılı Cumhurbaşkanlığımız tarafından "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" olarak ilan edilmiştir. Bu kapsamda "Dünya Dili Türkçe" adıyla yurt içinde ve dışında etkinlikler düzenlenmesine karar verilmiştir. Düzenlenecek etkinliklerin Kültür ve Turizm Bakanlığının koordinasyonuyla yürütüleceği duyurulmuştur.
Haberin devamını okumak için buraya tıklayınız.
Karaman Başyayla Kışla İlkokulu
İlkokul Haberleri, Karaman İlkokul Haberleri, Karaman Başyayla İlkokul Haberleri, Karaman Okulları, Karaman Başyayla Okulları, Karaman İlkokulları, Karaman Başyayla İlkokulları
Yayın Tarihi: 08.04.2021
![Resimsiz](/images/no-avatar.png)