Okulumuz Öğrencilerine Bucakut Arama Kurtarma Ekibi Tarafından Eğitim Verildi.
Ülkemiz olarak deprem açısından riskli bir bölgede yaşamaktayız. Bu nedenle depreme her zaman hazırlıklı olmalıyız. Deprem yaşadığımız anda bilinçli bir şekilde sakin kalarak, bulunduğumuz yerde sabit bir yerden tutunarak çök-kapan-tutun (yaşam üçgeni) oluşturarak, risk bitiminde sakince bulunduğumuz yeri terk etmeliyiz. Bu bilinci bütün öğrencilerimize kazandırmak amacıyla, BUCAKUT Arama Kurtarma Ekibi, öğretmen ve öğrencilerimize afet ve acil durumlara karşı bilinçlendirme eğitimi verdi. Eğitim bitiminden sonra siren sesi ile birlikte tatbikat başladı. Öğrencilerimiz öncelikle yaşam üçgeni oluşturdular. Siren sesinin bitiminden sonra binayı boşaltarak, bahçede basketbol potalarının bulunduğu yerde sınıf sınıf sıraya geçtiler. Bu eğitim ve tatbikatla birlikte öğrencilerimiz daha bilinçli oldu. Yapılan bilinçlenme eğitimi için BUCAKUT Arama Kurtarma Ekibi'ne teşekkür ederiz.
Video haberi görüntülemek için buraya tıklayınız.
İzmir Buca Atatürk Ortaokulu
Ortaokul Haberleri, İzmir Ortaokul Haberleri, İzmir Buca Ortaokul Haberleri, Ortaokul Videoları, İzmir Ortaokul Videoları, İzmir Buca Ortaokul Videoları, İzmir Okulları, İzmir Buca Okulları, İzmir Ortaokulları, İzmir Buca Ortaokulları
![Resimsiz](/images/no-avatar.png)